Zpět

Dočasné zastavení doručování zásilek do vybraných zemí

V důsledku mimořádné situace spojené s šířením viru COVID_19 dochází k dočasnému zastavení doručování zásilek s přístupovými údaji k datovým schránkám do níže uvedených zemí.

Z důvodu nedostatku přepravních kapacit a omezení mezinárodní přepravy není možné realizovat poštovní styk resp. předávání zásilek mezi ČR a následujícími zeměmi: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bermudy, Bosna a Hercegovina, Botswana, Čad, Černá Hora, Čína, Ekvádor, Estonsko, Filipíny, Gruzie, Guyana, Honduras, Chile, Indie, Indonésie, Írán, Itálie (jen balíky a EMS), Izrael, Jihoafrická republika,  Jižní Korea, Kajmanské ostrovy, Kolumbie, Kypr, Lesotho, Libanon, Lotyšsko, Malawi, Mauritánie, Moldavsko, Mongolsko, Nový Zéland, Panama, Peru, Rusko, Rwanda, Samoa, Senegal, Severní Makedonie, Slovinsko (jen EMS), Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Surinam, Tunisko, Uzbekistán. (Aktualizace k 26. 3. 2020)

Seznam zemí je v současné době často rozšiřován, je průběžně aktualizován na webových stránkách České pošty https://www.ceskaposta.cz/omezeni-mezinarodnich-sluzeb.