Zpět

Nové možnosti elektronické identifikace

Od dnešního dne, 22. 4. 2020, se rozšiřuje paleta prostředků pro elektronickou identifikaci. Nově je možné se přihlásit do datové schránky s čipovou kartu STARCOS 3.5 ID ECC C1R s příslušným komerčním certifikátem pro systém elektronické identifikace (dále jen „STARCOS“) společnosti První certifikační autorita, a.s. (I.CA). Přihlášení tímto prostředkem je realizováno cestou služeb Národního bodu pro identifikaci a autentizaci (dále jen „NIA“).

Čipová karta STARCOS byla akreditována Ministerstvem vnitra jako prostředek pro elektronickou identifikaci s vysokou úrovní záruky. Díky tomu funguje na všechny služby veřejné správy, ke kterým je možné se přihlásit prostředky pro elektronickou identifikaci prostřednictvím NIA. Tento prostředek pro elektronickou identifikaci od I.CA  je možné použít např. pro on-line zřízení datové schránky, podobně jako již dříve zprovozněná možnost pomocí aktivovaného elektronického občanského průkazu - eObčanky.

Pro přihlášení pomocí čipové karty STARCOS  budete potřebovat čtečku čipových karet (pokud není integrována do PC/NTB) a nainstalovaný ovládací software SecureStore. Pro více informací navštivte: https://www.ica.cz/