Zpět

Ukončení podpory prohlížečů Microsoft Internet Explorer verze 8, 9 a 10

Tak jak společnost Microsoft oznámila, ukončuje podporu prohlížeče Internet Explorer ve verzích 8, 9 a 10 na desktopových operačních systémech Microsoft Windows. Poslední aktualizace vydá 12. ledna 2016. Plně podporovanou verzí nadále  zůstává Microsoft Internet Explorer verze 11 a nástupnický prohlížeč Edge. Pro zmíněné verze 8, 9 a10 už společnost Microsoft nebude poskytovat technickou podporu a přestane pro tyto verze vydávat bezpečnostní aktualizace. Jedinou výjimkou je nadále trvající podpora Internet Exploreru verze 9 na systému Windows Vista SP2. Prohlížeče Microsoft Internet Explorer verze 8, 9, a 10 samozřejmě budou i nadále fungovat, ale jejich další používání bude čím dál bezpečnostně rizikovější.

Vzhledem k tomu, že společnost Microsoft ukončila podporu výše uvedených verzí produktu Internet Exploreru,  bude ukončena rovněž podpora uvedených verzí Internet Exploreru na Portálu veřejné správy (http://portal.gov.cz) a v uživatelském portálu Informačního systému datových schránek (https://www.mojedatovaschranka.cz).

Uživatelům používajícím Internet Explorer doporučujeme přejít na Microsoft Internet Explorer verze 11, kde jsou nadále garantovány všechny funkce uvedených portálů.