Zpět

Potíže s doručováním emailů na adresy v doménách Outlook, Hotmail, Live a návod na řešení

Na základě upozornění uživatelů emailových služeb Outlook, Hotmail a Live jsme zjistili, že u nich došlo ke ztrátě emailů zasílaných Aktivačním portálem Czech POINT. Potíže se mohou dotknout všech emailových účtů provozovaných společností Microsoft,  tedy na doménách outlook.com, outlook.cz, hotmail.com, hotmail.cz, live.com i live.cz. Oficiálním formulářem na stránkách společnosti Microsoft jsme upozornili na uvedený problém – požádali jsme o vyjmutí domény czechpoint.cz, resp. našeho mail serveru ze seznamu blokovaných odesílatelů. Aktuálně se zdá, že na základě našeho upozornění  došlo na straně Microsoftu k nápravě.

Uživatelům dotčených emailových služeb nicméně doporučujeme preventivní nastavení, spočívající v zařazení domény czechpoint.cz a případně i gov.cz a mojedatovaschranka.cz na seznam bezpečných příjemců v nastavení jejich emailové schránky. Ověřili jsme, že s tímto nastavením jsou naše emaily korektně doručovány.

V případě, že jste si nechali na kontaktním místě veřejné správy (Czech POINT) vystavit přístupové údaje k datové schránce s doručením na email a tento email Vám nedorazil, můžete si po provedení výše uvedeného nastavení své emailové schránky nechat zaslat znovu aktivační email ze stránek https://www.czechpoint.cz/aktivacniportal/, aniž byste museli žádat o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových.